Materiały budowlane

Zajmujemy się dystrybucją materiałów budowlanych wykorzystywanych od fundamentów aż po dach.

icon

Kostka brukowa

Odpowiednia kostka brukowa to piękne dopełnienie posesji. Ze względu na miejsce wykorzystania i wygląd kostkę brukową możemy podzielić na dwa rodzaje – kostkę standardową i szlachetną. Wersja standardowa zwana też przemysłową najczęściej wykorzystywana jest w przestrzeni publicznej – na chodnikach, parkingach czy placach. Oczywiście może być też wykorzystana wokół domu. Charakteryzuje się jednak dużą prostotą.

Jaką kostkę wybrać?

Szlachetna kostka brukowa jest dużo bardziej zróżnicowana. Występuje w różnych kształtach i kolorach. Również jej faktura jest nieco inna niż w przypadku kostki standardowej. Różnorodność ta sprawia, że możemy wymienić następujące kategorie: kostka strukturalna, łupana, postarzana, szczotkowana oraz o płukanej powierzchni.

Beton czy kamień?

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się kostkę brukową, tutaj także mamy do czynienia z dwoma rodzajami. Pierwszy z nich to kostka betonowa – bardzo wytrzymała, odporna na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Drugi rodzaj to kostka z naturalnego kamienia. W tym wypadku najczęściej stosuje się granit, który jest wytrzymały i odporny na niskie temperatury.

Masz więcej pytań? Szukasz praktycznych porad?
Zadzwoń, a nasza obsługa z pewnością pomoże i odpowie na wszystkie Twoje pytania