Materiały budowlane

Zajmujemy się dystrybucją materiałów budowlanych wykorzystywanych od fundamentów aż po dach.

icon

Chemia budowlana

Chemia budowlana to wszystkie produkty chemiczne, które są potrzebne do wyrabiania zapraw budowlanych, zaczynów, betonów czy też spoiw. Na przestrzeni lat określenie to zmieniało znaczenie. Kiedyś termin ten opisywał głównie dodatki do mieszanek z betonu, jednak obecnie oznaczać może również takie substancje jak kleje, farby, tynki czy silikony.

Sprawdź producentów, którym zaufaliśmy!

Szeroki wybór

Chemię budowlaną dzieli się na trzy kategorie – suche mieszanki, gotowe mieszanki, i materiały powłokowe. Do pierwszej grupy zaliczamy różne zaprawy: tynkarskie, murarskie, kleje i gładzie. Gotowe mieszanki to: tynki dekoracyjne, silikony, okładziny albo gładzie akrylowe. Natomiast materiałami powłokowymi są: lakiery, farby, grunty i rozpuszczalniki.

Odpowiedni dobór

Aby dobrze dobrać chemię budowlaną, istotne jest dokładne przeczytanie etykiety i opisu produktu, ponieważ w zależności od wykonywanych prac i stosowanych przy nich materiałów, należy dobrać inny rodzaj danej substancji. Stosowanie chemii budowlanej niezgodnie z przeznaczeniem może mieć bardzo złe skutki. Jeśli nie jesteście pewni, jaki produkt powinniście wybrać do swoich prac – służymy radą.

Masz więcej pytań? Szukasz praktycznych porad?
Zadzwoń, a nasza obsługa z pewnością pomoże i odpowie na wszystkie Twoje pytania