Materiały budowlane

Zajmujemy się dystrybucją materiałów budowlanych wykorzystywanych od fundamentów aż po dach.

icon

Piany i silikony

Nie da się sprawnie przeprowadzić prac remontowych lub wykończeniowych bez użycia odpowiednich rozwiązań takich jak piany i silikony. Są to podstawowe materiały budowlane, które wykorzystuje się w wielu różnych sytuacjach. W naszej hurtowni posiadamy szeroki wybór tego typu środków – jesteśmy pewni, że odnajdą tu Państwo właściwy produkt.

Sprawdź producentów, którym zaufaliśmy!

Do czego są potrzebne?

Piany i silikony to substancje uszczelniające, ochronne i mocujące. Istnieje wiele rodzajów tego typu produktów, które mogą mieć bardzo różne zastosowanie – np. osadzanie stolarki okienno-drzwiowej, czy izolacja cieplna sieci kanalizacyjnej. Wykorzystuje się je również do wielu innych prac montażowych, gdzie potrzebne jest uszczelnienie lub odpowiednie spoiwo.

Skuteczne działanie

Silikony mają także działanie smarujące. Stosowane są do zapobiegania sklejaniu elementów metalowych, gumowych, drewnianych, a także z tworzyw sztucznych. Wybierając piany i silikony musimy zwrócić uwagę na to, na jakie czynniki będą narażone – np. wysoka temperatura, mróz czy wilgoć. To pozwoli na właściwe dobranie substancji, co daje gwarancję skuteczności.

Masz więcej pytań? Szukasz praktycznych porad?
Zadzwoń, a nasza obsługa z pewnością pomoże i odpowie na wszystkie Twoje pytania