Materiały budowlane

Zajmujemy się dystrybucją materiałów budowlanych wykorzystywanych od fundamentów aż po dach.

icon

Stal

Dla każdej osoby budującej dom ważne jest, aby był on trwały, solidny i przetrwał długie lata. Najważniejsza jest odpowiednio przygotowana podstawa i szkielet, które będą przez długi, długi czas bez problemu znosić duże obciążenia. Dlatego do wzmocnienia konstrukcji budynku wykorzystuje się stal.

Do czego patrzebna jest stal?

Obecnie prawie każdy dom jednorodzinny ma w swojej konstrukcji kilka części stalowych. Zwykle są to stalowe pręty zbrojeniowe wzmacniające elementy wykonane z betonu. W zależności od potrzeb mogą one mieć różny kształt, długość i średnicę. Wykorzystuje się je najczęściej do wykonania konstrukcji, które muszą być szczególnie wytrzymałe, czyli m.in. fundamentów, słupów, schodów czy stropu.

Pręty i belki

Istnieje kilka rodzajów stali zbrojeniowej, które różnią się twardością i wytrzymałością. Kupując i przechowując stal, należy pamiętać, aby nie kłaść jej bezpośrednio na ziemi, dzięki temu nie ma kontaktu z wilgocią i nie rdzewieje. Przy budowie domów i innych budynków stosuje się także belki stalowe. Zwykle do wzmocnienia stropu lub nadproża.

Masz więcej pytań? Szukasz praktycznych porad?
Zadzwoń, a nasza obsługa z pewnością pomoże i odpowie na wszystkie Twoje pytania