Pokrycia dachowe

U nas znajdziesz wszystko to, co potrzebne do budowy solidnego dachu.

icon

Dachówki

Dachówka to jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Znana jest od setek lat i wciąż wykorzystywana, ponieważ rozwiązanie to sprawdza się doskonale. Obecnie wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje dachówek – tradycyjne ceramiczne oraz cementowe, zwane też betonowymi. Mają wiele podobieństw, jednak różnią się aspektami technologicznymi i użytkowymi.

Sprawdź producentów, którym zaufaliśmy!

Dachówka ceramiczna

Ten typ dachówki jest bardzo starym i wyjątkowo trwałym materiałem wykorzystywanym do realizacji dachów. Z ich pomocą można stworzyć dobrze przylegające i zwarte pokrycie. Wytrzymałość dachówek ceramicznych najwyższej klasy szacuje się nawet na 100 lat! Jest to jednak ciężki materiał i do jego wykorzystania niezbędna jest solidna konstrukcja nośna.

Dachówka cementowa

Dachówki betonowe, wykonane z wysokiej klasy cementu, czystego, gruboziarnistego piasku kwarcowego oraz wody, to dużo młodsze rozwiązanie niż dachówki tradycyjne. Jednak swym wyglądem nie odbiegają znacznie od ceramicznego pierwowzoru. I choć także zalicza się je do pokryć ciężkich, są lżejsze od dachówek ceramicznych. Różnią się także ceną – to rozwiązanie jest tańsze.

Masz więcej pytań? Szukasz praktycznych porad?
Zadzwoń, a nasza obsługa z pewnością pomoże i odpowie na wszystkie Twoje pytania